Leányfalui otthonában tegnap hajnalban holtan találták Fábry Sándor (†56) televíziós talk show műsorvezetőt, humoristát, dramaturgot, közírót.
Az elhunyt élettársa értesítette a mentőket, miután Fábry a családi ház infraszaunájában több mint három órát tartózkodott és élettársa kétségbeesett könyörgése ellenére sem adott életjelt magáról. A mentősök kénytelenek voltak a helyiség ajtaját rátörni, de segíteni sajnos már nem tudtak.
- A rendőrségi helyszínelők sem saját-, sem idegenkezűségre utaló nyomot nem találtak. A halál okairól csak a boncolást követően tudhatunk meg bármit is, amire legkorábban hetvenkét óra múlva kerülhet sor. A rendőrség az ügyben a további ténykedését az ilyen esetekre előírt közigazgatási eljárás szabályai szerint folytatja. - tájékoztatta a sajtó munkatársait a területileg illetékes Szentendrei Rendőrkapitányság sajtófőnöke.
A közvéleményt mélyen megdöbbentette az országosan népszerű humorista tragikus hirtelenséggel bekövetkezett, váratlan halála.
- Hofi Géza halála óta nem érte ilyen súlyos veszteség a magyar mainstrime humort. -
Az RTL Klub Fábry Sándort a saját halottjának tekinti, a Magyar Rádióhoz hasonlóan. Ráadásul a Rádiókabaré folyamatban lévő szkeccsíró pályázatán Fábry zsűritag.
Zsüritársa, Kőhalmi Zoltán is megrendülten áll korábbi mentora hirtelen halála előtt.
- Nem találok szavakat. Humorista karriereremet 99%-ban Sanyinak köszönhetem, hisz névtelen műegyetemi hallgatóként majd' egy évtizedig voltam az Esti Showder szövegírója. A zsűriben természetesen nem pótoljuk megüresedett székét. Az abszurd humor ifjú titánjait kereső szkeccsíró pályázat középdöntéjében Sanyi emlékére tematikus jelenet megírását kérjük a versenyzőktől:
Leányfalu polgárai virrasztást szerveztek országos ismertségű néhai szomszédjuk háza elé, a község polgármestere pedig kijelentette, hogy rendkívüli közgyűlésen tűzik napirendre helyi ügydöntő népszavazás kiírását, ugyanis a település nevét Sándorfalvára szeretnék módosítani.
Életrajzi adatok:
1953. november 20-án született Budapesten id. Fábry Sándor és Kovácsy Éva második gyermekeként. Egy bátyja van. A belvárosban nőtt fel, családjával sokáig a Kodály köröndön lakott.
18 évesen, 1972. március 15-én benne volt abban a 200 főnyi tömegben, amely a Batthyány-örökmécsesnél énekelte a Himnuszt, amiért többedmagával izgatás bűntette és szabálysértés miatt előállította a BRFK.[1] Emiatt az MSZMPKB Tudományos-Kulturális és Közoktatási Osztálya nem javasolta egyetemi továbbtanulásra,[2] ennek ellenére mégis elkezdhette ugyanez év szeptemberében a Pécsi Tanárképző Főiskolát, majd 1976-78 között az Eötvös Loránd Tudományegyetem magyar–német szakán folytatta tanulmányait. Ezzel párhuzamosan, ugyancsak 1976-78 között elvégezte a Mafilm Filmíró Iskoláját is. Ezután a tanári pálya helyett 1978 és 1992 között a Mafilm dramaturg-gyakornoka, majd dramaturgja volt, közben 1989-ben elindította a Hócipőben a lap egyik legnépszerűbb rovatát, a Dizájn Centert, amelyet vitt magával 1998-ban induló Esti Showder Fábry Sándorral című önálló televíziós műsorába is (a Hócipőt2002-ben végleg otthagyta). 1992 óta szabadfoglalkozású, rendszeresen publikál különböző lapokban, dramaturgi pályafutása során több mint 40 forgatókönyvet írt szerzőtársával, Kardos Csabával.
Politikailag nemzeti liberális nézeteket vall, a Fidesz aktív támogatója.
Jelenleg élettársával leányfalui otthonukban élnek. 2009. januárjában Malawiban járt, ahol a nevére vett egy árvát, aki a Fábry Alexandre Alassane Keita Junior nevet kapta. A gyereket Fábry itthonról anyagilag és ajándékokkal is támogatja.
(Forrás: Wikipedia)
Temetéséről később intézkednek.